- Naujienos
- Teisės aktai
- Institucijos
- Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA)
- LR Finansų ministerija
- LR Sveikatos apsaugos ministerija
- LR Švietimo ir mokslo ministerija
- LR Aplinkos ministerija
- LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija
- LR Susisiekimo ministerija
- LR Ūkio ministerija
- LR Vidaus reikalų ministerija
- Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie LR Susisiekimo ministerijos
- Centrinė projektų valdymo agentūra
- Aplinkos projektų valdymo agentūra
- Europos socialinio fondo agentūra
- Transporto investicijų direkcija
- UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA)
- Lietuvos mokslo taryba
- Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra
- Europos investicinis fondas
- Europos investicijų bankas
- ES paramos vertinimas
- Rekomendacijos
- Ataskaitos
- Stebėsenos komitetas
- Administravimo schema
- DUK
- Aktualaus turinio prenumerata
- Rašykite mums
Paskolos
Paskolos
Mažų kreditų teikimas II etapas
Atviras kreditų fondas
Pasidalintos rizikos paskolos
Verslumo skatinimo fondas
Mažų kreditų teikimas II etapas
Labai mažos ir mažos paskolos teikiamos atsižvelgiant į Ekonomikos augimo veiksmų programos priedą, patvirtintą LR Vyriausybės 2008 m. liepos 23 d. nutarimu Nr. 788 (Žin., 2008, Nr. 95-3721), ir 2006 m. gruodžio 15 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 1998/2006 dėl Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai (OL 2006 L 379, p. 5-10).
Šios paskolos bus teikiamos iki 2013 m. gruodžio 31 d. Jei bus priimtas naujas reglamentas, pakeisiantis Komisijos reglamentą Nr. 1998/2006, arba jo galiojimas bus pratęstas, priemonės galiojimo periodas gali būti pratęstas, bet ne ilgiau nei iki 2015 m. gruodžio 31 d.
Priemonei "Mažų kreditų teikimas - 2 etapas" yra skirta 110 mln. litų ES struktūrinių fondų lėšų.
Šiaulių bankui mažiems kreditams teikti buvo skirta 35 mln. litų, "Ūkio bankui" - 26 mln. litų, „Citadele“ - 14,5 mln. litų, Medicinos bankui – 19,5 mln. litų. Šias lėšas bankai verslui privalės išskolinti per pirminį išskolinimo terminą – 6 mėnesius nuo lėšų pervedimo dienos. Bankai privalo ne mažiau kaip 50 proc. mažiems kreditams skirtų lėšų sumos išskolinti per 4 mėnesius nuo lėšų pervedimo dienos.
Maksimali bankų marža, kurią bankai įsipareigoja taikyti mažiems kreditams, turi neviršyti 2,2 proc. Laimėję bankai įsipareigoja nuo INVEGOS fondo pervestos ir bankų mažiems kreditams nepanaudotų lėšų sumos mokėti 3 mėn. VILIBOR ir 0,1 proc. dydžio metines palūkanas. Jei mažo kredito gavėjo vykdomo projekto vieta yra Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos miestų savivaldybėse, tada nuo panaudotų lėšų sumos minėti bankai mokės 3 mėn. VILIBOR ir 1 proc. skirtumą, bet ne mažiau kaip 3 proc. metinių palūkanų. Kitose savivaldybėse – 3 mėn. VILIBOR ir 2 proc. skirtumą, bet ne mažiau kaip 2 proc. metinių palūkanų.
Bankas per 12 mėnesių laikotarpį vienam kredito gavėjui gali suteikti ne daugiau kaip vieną mažą kreditą. Mažiems kreditams teikti skirtos lėšos bankams skolinamos ne ilgiau kaip iki 2014 m. gruodžio 31 d.
Esminės mažų kreditų teikimo sąlygos
Maksimalus mažo kredito dydis yra iki 350 000 litų. Mažo kredito gavėjas privalo būti Lietuvos teritorijoje veikianti ir Lietuvoje įregistruota įmonė, atitinkanti labai mažos, mažos ar vidutinės įmonės apibrėžimą pagal SVV įstatymą. Šios įmonės privalės pateikti bankui SVV subjekto statuso deklaraciją. Be to, projektai turi būti įgyvendinami Lietuvos teritorijoje.
Paskolos skiriamos verslo plėtrai – įmonių investicinėms ir apyvartinėms lėšoms finansuoti. Tačiau maži kreditai negali būti teikiami kreditų gavėjų turimų kreditų ar finansinių įsipareigojimų refinansavimui tame pačiame banke ar kitoje finansų įstaigoje. Teikiamų mažų kreditų valiuta bus tik litai. Kredito gavėjui grąžinus mažą kreditą ar jo dalį, gautos lėšos bus panaudojamos tik naujiems mažiems kreditams teikti.
Šiaulių bankas
Medicinos bankas
"Citadele" bankas
Atviras kreditų fondas (AKF) – tai 2009 m. įsteigto INVEGOS fondo administruojama finansų inžinerijos priemonė.
Priemonės tikslas – pagerinti finansavimo prieinamumą labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms.
Ši priemonė įgyvendinama kaip atviras kreditų fondas finansiniams tarpininkams, teikiantiems kreditus smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektų verslo plėtrai – tiek investicijoms, tiek apyvartai. Iš AKF vienam kreditui gali būti skirta iki 75 proc. ir ne daugiau kaip 1,5 mln. Lt. AKF lėšų. Per 12 mėnesių laikotarpį vienam SVV subjektui gali būti suteikti ne daugiau kaip du kreditai. Kreditai SVV subjektams gali būti teikiami ne ilgesniam kaip 72 mėnesių laikotarpiui.
Dėl paskolų iš AKF galima kreiptis į šias kredito įstaigas:
AB Šiaulių bankas
UAB Medicinos bankas
AB bankas „Finasta“
AB bankas „Citadele“
Taip pat taikomos paskolų teikimo lengvatinės priemonės:
Tai priemonė, pagal kurią teikiamos iki 16,5 mln. Lt paskolos investicijoms, apyvartinėms lėšoms papildyti, jei dėl tokio finansavimo plečiama SVV subjekto veikla. Teikiant tokią paskolą bankai turi prisidėti bent 50 proc. savo lėšų. Jei projektas ir ūkio subjektas atitinka nustatytus reikalavimus, imdamos paskolas įmonės gali pasinaudoti ir INVEGA garantijomis ir daliniu palūkanų kompensavimu. Šias paskolas teikia Šiaulių bankas, SEB bankas, „Swedbank“ bankas. Priemonei skirta 379,8 mln. Lt Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšų.
Daugiau informacijos sužinokite kreipiantis į paskolas išduodančius bankus: www.sb.lt, www.seb.lt, www.swedbank.lt.
Verslumo skatinimo priemonės tikslas – sudaryti sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms, fiziniams asmenims pradėti savo verslą, taip pat socialinėms įmonėms plėtoti savo verslą, naudojantis finansų inžinerijos priemone, tuo skatinant verslumą ir savarankišką užimtumą bei naujų darbo vietų kūrimą.
Lengvatinių paskolų teikimas ir dalinis paskolų palūkanų kompensavimas yra derinamas su pradedančiųjų verslą mokymu ir konsultavimu, pagalba rengiant bei įgyvendinant verslo planus.
Paskolos dydis – iki 86 tūkst. Lt.
Paskolų gavėjai:
- labai mažos, mažos įmonės bei verslininkai (fiziniai asmenys, dirbantys pagal individualią veiklą arba verslo liudijimą), įmonės veikiančios iki vienerių metų;
- socialinės įmonės, plėtojančios verslą.
Taip pat taikomos paskolų teikimo lengvatinės priemonės:
Dėl lengvatinių paskolų galima kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją arba artimiausią kredito uniją. Informacijos galima teirautis nemokamu tel. numeriu 8 800 11211, el. paštas lcku@lku.lt arba www.lku.lt
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“. Informacija atnaujinta 2014-01-16
Institucijų informacija




















