„Europos burės 2012“ už atvertus kelius teikiamos projektams, kurie gerina susisiekimą, bendradarbiavimą ir integraciją. Šioje kategorijoje vertinami geriausi infrastruktūros plėtros, darnios plėtros sprendimai, inžinerinė pažanga, sveikatos ir socialiniai projektai
1. Tarptautinio Kauno oro uosto keleivių terminalo išplėtimas – pritaikymas Šengeno reikalavimams Balsavimo ES paramos svetainėje rezultatai
Vykdytojas: Valstybės įmonė „Kauno aerouostas“
Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto skirtomis lėšomis pagerinta Kauno oro uosto paslaugų infrastruktūra ir paslaugų kokybė, atitinkanti Šengeno zonos reikalavimus.
Pastatytas naujas keleivių terminalas, kuriame per metus galima aptarnauti 800 tūkstančius keleivių, įrengtos erdvios salės atvykstantiems ir išvykstantiems. Patalpose įkurta kavinė, informacinis centras, bankas, teikiamos autonuomos paslaugos. Registracijos zona išplėsta iki 12 stalų, įdiegta nauja bagažo išdavimo įranga, todėl keleiviai aptarnaujami per daug trumpesnį laiką, patalpos specialiai pritaikytos ir neįgaliųjų aptarnavimui.
Papildomai sukurtos 22 darbo vietos, pagerintos darbo sąlygos. Įsigyta visa reikalinga bagažo įranga, introskopai, patikros stalai, vaizdo stebėjimo sistemos, įrengtos patogios tarnybinės patalpos.
Kauno oro uostas tapo patrauklesne vieta darbuotojams, optimaliai funkcionuojančia įstaiga keleiviams ir patrauklia vieta užsienio svečiams.
2. Daugiafunkcinio centro steigimas Krokialaukyje Balsavimo ES paramos svetainėje rezultatai
Vykdytojas: Alytaus rajono savivaldybė
Alytaus rajono savivaldybėje Krokialaukio seniūnijoje įkurtas daugiafunkcinis centras, kuriame susibūrusi bendruomenė gali ne tik praleisti laisvalaikį, tačiau įgyti naujų žinių ir tobulinti turimus įgūdžius.
Atnaujintose patalpose teikiamos švietimo, kultūros ir socialinės paslaugos, vykdoma priešmokyklinė edukacinė veikla, neformalus ugdymas, suaugusiųjų švietimas bei meninė veikla įvairaus amžiaus ir poreikių žmonėms. Rekonstruotoje sporto salėje vyksta kūno kultūros užsiėmimai. Bendruomenė gali naudotis treniruokliais, žaisti stalo tenisą, naudotis persirengimo kambariu. Taip pat įrengta šviesi ir moderni klasė, socialinio darbuotojo kabinetas.
Čia sprendžiamos socialinės problemos, konferencijų salėse organizuojami mokymai ir seminarai. Įkurta salė su naujomis kėdėmis žiūrovams, specialia apšvietimo ir garso įranga. Šiame centre vyksta svarbiausi ir įdomiausi kultūriniai bendruomenės renginiai.
3. Elektrėnų savarankiškų gyvenimo namų įkūrimas Balsavimo ES paramos svetainėje rezultatai
Vykdytojas: Elektrėnų savivaldybės administracija
Prie Elektrėnų socialinės globos namų įrengtas priestatas – savarankiško gyvenimo namai. Tai gyvenamasis būstas suaugusiems asmenims su negalia, senyvo amžiaus asmenims, kurie nereikalauja intensyvios specialistų priežiūros, asmenims, kurie neturi pastovios gyvenamosios vietos ir gali savarankiškai tvarkytis buityje.
Įrengta 18 vieno kambario butų su būtina buitine technika ir baldais, su gyvenamu kambariu, virtuvės niša, san.mazgu, holo patalpomis, kelių butų infrastruktūra pritaikyta žmonėms su negalia – keltuvas į antrą aukštą, patalpos sujungtos koridoriais. Įsteigtas ir slaugytojo kabinetas, globos namuose dirba socialinės darbuotojos, kambarinės, virėjos, kiemsargis, ūkio dalies vedėjas ir kt., tačiau ypatingai skatinamas gyventojų savarankiškumas.
Elektrėnų savarankiškų gyvenimo namų įkūrimas – tai naujoviška ir Europoje ilgametę praktiką turinti socialinės integracijos forma.