„Europos burės 2012“ už inovacijas teikiamos projektams, kurie išsiskiria inovatyviais sprendimais. Vertinami novatoriški projektai, įgyvendinti mokslo, technologijų, verslo ar valstybės valdymo srityse

 

1. Megztų ortopedinių įtvarų kūrimas balsavimo ES paramos svetainėje rezultatai

 

Vykdytojas: AB „Ortopedijos technika“

Tai pirmieji tokie Lietuvoje sukurti produktai - originalaus dizaino megzti įtvarai, pasižymintys optimaliu apspaudimu, laidumu orui, elastingumu ir dėvėjimo komfortu. Projekto iniciatoriams konsultuojantis su Lietuvos ir užsienio specialistais, pavyko sujungti iki šiol sunkiai suderinamus audimo ir mezgimo procesus bei išgauti unikalią įtvarų struktūrą.

Tai mokslinių tyrimų projektas, kurį įgyvendinant,  sukurta 13 megztų įtvarų prototipų, iš kurių rinkai jau pateikti 6 galutiniai – čiurnos, kelio, 2 juosmens, krūtinės – juosmens ir alkūnės įtvarai. Įgyvendinus projektą, papildomai buvo sukurti dar 2 - riešo ir kelio - įtvarai bei pilvuką palaikantis diržas nėščiosioms.

Pradėtas šių gaminių eksportas. Šie nauji ortopediniai produktai atvers įmonei naujas galimybes. Daugiau apie rezultatus 

 

   2. Lyderių laikas  Balsavimo ES paramos svetainėje rezultatai     

    

Vykdytojas: Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras

Projekto idėja – sukurti dabartiniams ir būsimiems švietimo lyderiams palankią aplinką veikti, tobulėti ir mokyti kitus. Jo metu organizuoti seminarai, mokymai, konferencijos, kuriose dalyvavo ekspertai ir specialistai iš užsienio, žymūs ir pripažinimą pelnę Lietuvos mokslininkai.

Projektas „Lyderių laikas“ gimė iš poreikio gerinti Lietuvos švietimo sistemos būklę, skatinti švietimo darbuotojų tobulėjimą bei iniciatyvumą. Tai – darbščių ir savo idėjomis tikinčių žmonių darbo rezultatas. Jie sako, kad švietimo lyderystė– nuolatinis, nuoseklus mokymas ir mokymasis, tvirta nuostata siekti ilgalaikių laimėjimų, paskata įgyvendinti pažangias idėjas, kurti ir veikti drauge.

Projektas „Lyderių laikas“ – tai kūnu virtusi mintis. Tikimasi, kad jos gyvavimas atneš didelius pasikeitimus ir naujus vėjus į švietimo darbuotojų veiklą. Viliamasi, kad projektas padrąsins juos kurti, matyti ne tik savo kiemą, bet ir milžiniškas pasaulio erdves, padės atrasti bendraminčių, darbo įrankių, įkvėps imtis seniai galvose besisukančių idėjų įgyvendinimo.

 Daugiau apie projektą

 

3. Inovatyvaus parametrino modelio, skirto šlaitinių stogų konstrukcijų projektavimui, sukūrimas  Balsavimo ES paramos svetainėje rezultatai

 

Vykdytojas: UAB „AGA CAD“

UAB „AGA CAD“, nuo 1991 m. kurianti ir diegianti programinės įrangos sprendimus pastatų projektuotojams, pasinaudojusi ekonomikos augimo veiksmų programa „Intelektas LT“, sukūrė pažangią šlaitinių stogų medinių konstrukcijų parametrinio modeliavimo technologiją. Architektams, inžinieriams ir konstruktoriams skirta stogo konstrukcijų modeliavimo programinė įranga žymiai sutrumpina stogo konstrukcijų braižymo laiką, užtikrina modernų stogo elementų duomenų valdymą, leidžia siekti aukščiausios darbų kokybės mažiausiomis sąnaudomis.

Projekto vykdymo metu UAB „AGA CAD“ atliko skirtingų šalių (ES, JAV, Kanados, Australijos, PAR) tyrimus, kuriais siekta nustatyti šių regionų stogų projektavimo specifiką. Atlikta esamų projektavimo programų analizė, kurios rezultatai leido sukonkretinti naujojo produkto techninių charakteristikų apibrėžimą, būtiną technologinės plėtros darbams atlikti.

Moksliniai tyrimai leido išsiaiškinti parametrinio modeliavimo technologijos, skirtos šlaitinių stogų konstrukcijų projektavimui, kūrimo uždavinius. Vėliau sukurtas taikomųjų programų paketas (beta versija), pastaroji leidžia atlikti įvairius stogų rėminimo darbus, pavyzdžiui, modeliuoti stogo konstrukcijas, ruošti dokumentus, valdyti duomenų bazę, atlikti skaičiavimus ir kt. Daugiau apie projektą