Projektų naujiena
Konferencijos dalyviai aptarė Sanglaudos politikos naujoves ir iššūkius
Penktadienį baigėsi dvi dienas trukusi tarptautinė konferencija, kurioje Lietuvos ir užsienio specialistai aptarė pasirengimo 2014–2020 metų laikotarpio ES struktūrinės paramos (Sanglaudos politikos) programavimo ir vertinimo aspektus, dalinosi gerąja praktika. Konferenciją surengė Finansų ministerija kartu su Europos Komisija.
„Be Sanglaudos politikos neįsivaizduojamas tvarus Europos Sąjungos ekonomikos augimas. Tiesa, riboti finansiniai ištekliai reikalauja ne tik didesnio išlaidų efektyvumo, bet ir naujo požiūrio į tokius klausimus, kaip programavimas ir vertinimas, kuriuos išsamiai aptarė šios konferencijos dalyviai“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.
„Europos Sąjunga turi veiksmingiau ir strategiškiau naudoti sanglaudos politikos lėšas, visų pirma Europos socialinio fondo lėšas. Turime mokytis iš patirties ir tobulinti tai, ką galima patobulinti. Bendras šių pastangų vardiklis – rezultatų siekimas. Vertinimas atlieka svarbų vaidmenį priimant pagrįstus sprendimus ir siekiant reikiamų rezultatų“, – sakė Europos Komisijos narys Laszlo Andor, atsakingas už užimtumą, socialinius reikalus ir įtrauktį.
Pirmąją dieną konferencijos dalyviai aptarė Europos Komisijos siūlomas naujoves ir reikalavimus paramos sričių pasirinkimui, naujų programų rengimui ir įgyvendinimui, motyvuojant tvariais, vertinimu pagrįstais, įrodymais. Taip pat buvo aptarti būsimo laikotarpio ES struktūrinės paramos veiksmų programų išankstinio vertinimo rezultatai ir iššūkiai.
Naujame laikotarpyje ES Sanglaudos politika bus siekiama didesnio rezultatų efektyvumo ir daugiau dėmesio „Europa 2020“ strategijoje įvardintiems tikslams: užimtumui, moksliniams tyrimams ir technologinei plėtrai, švietimui, klimato kaitai ir energetikos tvarumui, kovai su skurdu ir socialine atskirtimi. Siekiant užtikrinti efektyvesnį išankstinį 2014–2020 m. ES struktūrinės paramos veiksmų programų vertinimą dėmesys skiriamas ne tik tradicinėms tokių vertinimų užduotims (prioritetų tinkamumo ir suderinamumo su svarbiausiais strateginiais dokumentais ar administracinių išteklių įvertinimui), bet ir stebėsenos rodiklių aktualumo bei pačių stebėsenos ir vertinimo sistemų tinkamumo analizei.
Antrąją konferencijos dieną daugiausia dėmesio skirta Europos socialiniam fondui ir jo indėliui kovojant su nedarbu visoje Europoje ir didėjančia socialinių grupių atskirties rizika. Konferencijos dalyviai diskutavo, kaip įvertinti šio fondo investicijų efektyvumą, naudoti pažangias priemones, užtikrinti glaudesnę sąsają su kitų fondų investicijomis.
Ši konferencija - tai pirmasis su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai susijęs Finansų ministerijos renginys. Konferencijoje dalyvavo apie 200 Lietuvos ir užsienio šalių specialistų, atstovaujančių Lietuvos institucijas ir Europos Komisiją, akademinės visuomenę, vertintojus ir kitas organizacijas, kurioms aktualūs ES struktūrinės paramos programavimo, stebėsenos ir vertinimo klausimai. Tai buvo penktoji Finansų ministerijos organizuojama tokio pobūdžio konferencija Lietuvoje (pirmoji vyko 2005 m.).
Europos Sąjungos sanglaudos politika – tai bendroji ES politika, kurios tikslas – mažinti išsivystymo skirtumus tarp Europos Sąjungos šalių narių ir regionų.
| | |
